Bono Huis 65 millió forintot nyert a Visa Vegas eRace-n

Ekkora összeget még sosem lehetett nyerni virtuális versenypályán: Bono Huis 200 ezer dollárt zsebelt be a futamgyőzelemért Las Vegasban, míg a pole pozíciót további 25 ezret hozott neki. Átszámítva mintegy 65 millió forinttal lett gazdagabb.

A rendezvényt a The Venetian Hotelben tartották az 50. CES keretében, és a gamerekhez csatlakoztak a Formula E versenyzői is. A győztes sim racer a Faraday Future Dragon Racing csapat színeiben indult, és minden eseményt – szabadedzés, időmérő, futam – az első helyen zárt.

Sima rajtja volt, megtartotta az első helyet, de a kerékcserék után visszaesett a második helyre Olli Pahkala (Mahindra Racing) mögé. A befutónál is ez maradt a sorrend, de Pahkala 12 másodperces büntetést kapott később, ugyanis kiderült, unfair előnyben volt része szoftverhiba miatt: kiderült, hogy a FanBoost 5 körnél tovább állt rendelkezésére a verseny második felében.