Ma 4 éve, hogy Raikkönen csodálatos győzelmet szerzett Abu Dhabiban a Lotusszal

Hírek

Fotó: Xpb

A finn világbajnok 2012-ben ezen a bizonyos napon nyerte meg az Abu Dhabi Nagydíjat a Lotus színeiben. Ma 4 éve a sivatagi helyszínen…

Ez volt a Forma-1 történetének 876. nagydíja, amit Abu Dhabiban rendeztek meg 2012. november 4-én. A hétvége rettentő fontos volt a két rivális (Alonso, Vettel) számára, akik végül fel is álltak a dobogóra, de a győztes a finn „Jégember” lett.

Az időmérő edzésen Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a McLarennel. A brit mögött Mark Webber zárt a Red Bullal, több mint 3 tizedmásodperces hátrányban. Az ausztrál pilótát pedig a csapattársa, Sebastian Vettel követte.

Kimi Räikkönen az időmérőn csak az 5. helyet szerezte meg, közvetlen Pastor Maldonado és a Williams előtt.

Vasárnap az 55 körös futam végén Räikkönen lehetett a legboldogabb, hiszen megnyerte a versenyt. A finn mindössze 8 tizedmásodperccel ért célba Fernando Alonso előtt. A dobogóra harmadik fokára pedig Vettel állhatott fel.

A pontszerzők között végzett még Button, Maldonado, Kobayashi, Massa, B. Senna, Di Resta, és Ricciardo.